Hudvårdskit - Bomb Cosmetics (3-pack)
- Välj variant här:
- Presentlåda II - Peppermint Patch
-
2 st i lager Hos dig inom 1-3 arbetsdagar! -
Presentinslagning Kan väljas i kassan -
Lägg till i Favoriter/Önskelista
Presentlåda med tvål, handkräm och body butter i underbara dofter!
Unna dig själv eller någon du tycker om ett fint presentkit med hudvård! I presentlådan finns tre hudvårdsprodukter från Bomb Cosmetics, speciellt utvalda av Bluebox.se. Här finns flytande handtvål i snygg pumpflaska, mjukgörande handkräm i tub och en underbart krämig body butter. Produkterna har inte bara fantastiska dofter utan rengör, återfuktar och mjukgör din hud på bästa vis och får huden att kännas len som en babyrumpa. En riktig fuktbomb för torr hy!
Välj mellan Presentlåda I - Free as a Bird eller Presentlåda II - Peppermint Patch:
Presentlåda I - Free as a Bird: OBS! Denna låda har tyvärr utgått.
- Flytande tvål - Free as a Bird (300 ml)
Handtvål med fräsch och rik doft. Innehåller näveväxt och myrraolja för att ge en känsla lika fri som en fågel. - Handkräm - Rose & Pink Pepper (25 ml)
En intensivt krämig handkräm som gör händerna mjuka och silkeslena. Doft av rosor och rosépeppar. - Body Butter - Angel's Delight (200 ml)
Body butter av 30% sheasmör, återfuktande solrosolja och eteriska oljor från bergamott och pelargon som tillför energi till trött hud. En tjock och krämig hudkräm som känns underbar mot huden! Body buttern har en uppfriskande doft av vattenmelon, gurka, krispiga gröna äpplen och avokado, samt blommiga noter och en bas av mysk och sandelträ. Underbar doft!
Presentlåda II - Peppermint Patch:
- Flytande tvål - Peppermint Patch (300 ml)
Pumpflaska med flytande handtvål som ger en riktigt uppfriskande handtvätt! Innehåller äkta oljor från pepparmynta och mynta och får huden att kännas extra ren och pigg. - Handkräm - Mint Tea Manicure (25 ml)
En intensivt krämig handkräm med eteriska oljor från pepparmynta och mynta. Återfuktar huden och gör händerna mjuka och silkeslena. Doft av Mintte. - Body Butter - Angel's Delight (200 ml)
Body butter av 30% sheasmör, återfuktande solrosolja och eteriska oljor från bergamott och pelargon som tillför energi till trött hud. En tjock och krämig hudkräm som känns underbar mot huden! Body buttern har en uppfriskande doft av vattenmelon, gurka, krispiga gröna äpplen och avokado, samt blommiga noter och en bas av mysk och sandelträ. Underbar doft!
Produkterna levereras i en svart presentlåda (23,5 x 16,5 x 9 cm) med silkespapper. En trevlig gåva som passar utmärkt till mors dag, födelsedag, student, som avslutningspresent/sommarpresent till lärare och pedagoger med mera.
Dessa presentlådor med hudvård från Bomb Cosmetics säljs exklusivt på Bluebox.se.